Home Dla edukacji Pochodzenie kapeli Zakopower
formats

Pochodzenie kapeli Zakopower

Published on 17 grudnia 2012, by in Dla edukacji.

Ekipa Zakopower pochodzi z okolic podhalańskich, o czym muzycy w żadnym wypadku nie zapominają, tworząc muzykę właściwie wtrąconą bardzo w klimatach góralskich, natomiast z dzisiejszym brzmieniem syntezatora względnie gitary elektrycznej ewentualnie innych dzisiejszych instrumentów. Ich numery są w gruncie rzeczy ogromnie energetyczne, rockowe z elementami popu i owszem muzyki góralskiej, z towarzyszeniem skrzypiec, ale i rockowej gitary albo na przykład jazzowego saksofonu.

Założycielem oraz szefem kapeli jest Sebastian Karpiel- Bułecka, jakiego pochodzenie jest w Zakopanem. Producentem ich płyt jest Mateusz Pospieszalski, który podobnie kreuje utwory na krążki zespołu.

Ich pierwsza płyta napawała się naprawdę niesłychanie pokaźnym zainteresowaniem, ostatnia – Boso niezmiernie porządnie się sprzedawała i bardzo długo stała na czele list sprzedaży. Płyta jest współczesna w brzmieniu, niezwykle oszałamiająco wypada zaimplementowane instrumentarium, skrzypce tradycyjnie tudzież rockowa gitara, podhalańskie basy, a także obowiązkowy tutaj chór góralek w pewnym z kawałków na płycie.

Uprzednia płyta była wydana już parę lat temu, wypada w takim przypadku uznać, że Zakopower dało trochę swoim entuzjastom zaczekać na wydanie kolejnego dysku. Jest to jeden z zespołów, jaki mimo, iż niezłomnie w swoją muzykę wplata nastroje tubylcze, to jest bardzo znanym zespołem.

Komentowanie nie jest możliwe.