Home Dla wypoczynku Średniowieczne wyścigi są, a import nie
formats

Średniowieczne wyścigi są, a import nie

Published on 27 grudnia 2012, by in Dla wypoczynku.

Turyści zwiedzający Sienę, choćby fragment z nich, ogromnie starają się zapuścić się na Il Palio ? nadzwyczajne wyścigi konne z nader starą tradycją, która dosięga średniowiecza, wieków jak prosperował w tamtym miejscu także handel. Obywatele Sieny utrzymują tą bajeczną tradycję wyścigów.

Siena magnetyzuje podróżników nie wyłącznie z powodu wyścigu. Pożądane byłoby tam wstąpić przy okazji pobytu w Italii. Do Włoch bodaj najpoprawniej oraz najszybciej dolecimy samolotem.

Il Palio nawiązuje do własnych, zwykle ludzkich, atawizmów – konkurencji i wygranej. To że odbywa się w scenerii stylizowanej na średniowieczną na domiar tego dorzuca mu kolorytu. Sama Siena a właściwie jej starówka jest istotą średniowiecza a Il Palio wysoko je inspiruje.

Wyścig jest raczej niezwykle krótki i odbywa się naokoło głównego placu, na którym kwitł wcześniej eksport. W tej okolicy trzeba dołożyć, że jak swego czasu handel (import oraz eksport) był tam czymś co przysparza się do rozrostu miasta, tak teraz handel (eksport i import) już nie jest tak kluczowy jak dawno temu. W okresie wyścigu wszystkie triki zdają się być dozwolone, aczkolwiek Włosi cenią konie i nie wystawiają ich raczej na jakiekolwiek dodatkowe przykrości. Zwycięstwo w Il Palio oznacza honor dla całej dzielnicy a jeźdźcy, którzy triumfują stają się na moment lokalnymi mistrzami.

Komentowanie nie jest możliwe.